Διπλό στη «λίμνη» της Καστοριάς (0-1)

Ο ΑΡΗΣ κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Καστοριά, αφού επικράτησε της ομόνυμης ομάδας με σκορ 1-0!!!
Το παιχνίδι δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, πόσο μάλλον τακτικής. Η συνεχής βροχόπτωση δημιούργησε εστίες νερού, που δε βοηθούσαν καθόλου τους παίκτες των δύο ομάδων να παίξουν κάτω τη μπάλα.
Το πέτυχε μόλις στο 3′ λεπτό ο Μάριος Παπαδόπουλος, του οποίου το σουτ βρήκε σε αμυνόμενο παίκτη.
Στο 38′ ο Πόι μόνος του απέναντι στον Κοκκινίδη τον προσπέρασε αλλά το πλασέ του απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή!
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι δυσκολεύτηκαν επίσης λόγω της βροχής. Η ευκαιρία του ημιχρόνου έγινε στο 55′ όταν ο Πόι πλάσαρε τον Κοκκινίδη αλλά η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καστοριά: Κοκκίνης, Καρανάσιος, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Δ., Σιανής, Μηλιάτης, Γεωργουτζάς, Σολομωνίδης, Γανόζης, Παπαδόπουλος Μ., Ντάμζι

ΑΡΗΣ: Φυσέκης, Λιόνης, Σαμαράς, Λιόλιος, Φερνάντεζ, Λεμονής, Πόι, Ν` Λουντούλου (91` Σταυρόπουλος), Καπνίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (82` Ντούνγκα)