Εκτός τόπου και χρόνου...

Σίγουρα «εκτός τόπου και χρόνου» φαίνεται ότι παρουσιάστηκε ο προπονητής του ΑΡΗ Βαγγέλης Αγγέλου στη συνέντευξη τύπου μετά την ήττα από το Ρέθυμνο...
Από τη πρώτη λέξη μέχρι τη τελευταία...
(Aπό το +18 στο -2)
...

Αναλυτικά τα... «εκτός τόπου και χρόνου» :
«Η ανάλυση του αγώνα είναι απλή. Το Ρέθυμνο παίζει ένα παιχνίδι τζόγου με τρίποντα, θέλει να σουτάρει διπλάσια τρίποντα από τον αντίπαλο και να έχει 17-20 κατοχές περισσότερες. Στόχος μας ήταν να μην γίνουν περισσότερες επιθέσεις από το Ρέθυμνο και να βγουν τα σουτ μας από συγκεκριμένες γωνίες.
Το παιχνίδι θα πήγαινε στις κατοχές, φάνηκε επίσης ότι η ισορροπία ασίστ- λάθη είναι σημαντική.
Κάναμε επτά λάθη στο τελευταίο δεκάλεπτο, το Ρέθυμνο κανένα. Το παιχνίδι γύρισε αντίθετα.
Είχαμε σήμερα 17 ασίστ και 17 λάθη. Δε θέλω να μιλήσω για άμυνα. Στα τρία δεκάλεπτα είχαμε και επιλέξαμε έναν τρόπο άμυνας έναν προς έναν. Έτσι χτίζεις αυτοπεποίθηση.
Για την ήττα, πολλές είναι οι αιτίες και οι ενστάσεις. Για μένα ξεκάθαρα το πλάνο είναι οι κατοχές, η προσπάθεια και η δημιουργία, αποτύχαμε σε αυτά στο τέταρτο δεκάλεπτο. Συνεχίζουμε δεν νομίζω ότι τα παιδιά δεν προσπάθησαν.
Βλέπω το στρες της φανέλας είναι ξεκάθαρο και φαίνεται. Κάθε απουσία φορτώνει τους βασικούς και λυγίσαμε.
Βάλτε την συνευθύνη του προπονητή, την ικανότητα του αντιπάλου και έρχεται το αποτέλεσμα»