Χωρίς αρχή και τέλος... (65-77)

Ο ΑΡΗΣ γνώρισε ανέλπιστη και... εκτός προγράμματος ήττα μέσα στο άδειο λόγω τιμωρίας «Nick Galis Hall» από τον Κολοσσό Ρόδου με 65-77 σε ένα παιχνίδι χωρίς αρχή και τέλος για τους «κίτρινους».
Η... κακή μέρα από το πρωί φαίνεται καθώς ο ΑΡΗΣ μπήκε στο παρκέ νωχελικά και υπνωτισμένα, οι φιλοξενούμενοι με πλουραλισμό στο παιχνίδι τους και με ηγέτη τον Μάικλ Τζέιμς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ σε διαστάσεις που ούτε και οι ίδιοι περίμεναν...
Σκορ πρώτης περιόδου 9-25, αντικατοπτρίζοντας πλήρως την εικόνα του αγώνα!
Μία από τα ίδια και στη 2η περίοδο παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των των Πάσαλιτς και Βεζένκοφ που προσπάθησαν να «κρατήσουν» τον ΑΡΗ κοντά στο σκορ.
Στη 3η περίοδο ο ΑΡΗΣ πλησίασε και μείωσε στους 7 πόντους με συνεχόμενους πόντους του Βεζένκοφ που για ακόμα μια φορά αποτέλεσε τον ηγέτη της ομάδας.
Υποστηρικτή στη προσπάθεια του όμως δε βρήκε, ο Κολοσσός με ψυχραιμία και σύνεση κράτησε τη διαφορά μέχρι και το τέλος πανυγηρίζοντας μια δίκαιη και καθαρή νίκη, με έναν ΑΡΗ που προβλημάτισε για την αγωνιστική του απόδοση αλλά και την αδιαφορία αρκετών του!

Τα δεκάλεπτα: 9-25, 28-43, 48-55, 65-77

ΑΡΗΣ (Δ. Πρίφτης): Πάσαλιτς 8 (2), Μανωλόπουλος, Γκίκας, Ριντ 14 (1), Τόμας 3 (1), Βεζένκοφ 21 (2), Νέιμικ 4, Μούρτος, Σίμτσακ 9, Αντεγκμπόγιε 6

Κολοσσός Ρόδου (Α. Λυκογιάννης): Τολιόπουλος, Λαρεντζάκης 5 (1), Τζαμάρ, Τζέιμς 28 (3), Σμιθ 2, Στεφανίδης, Λίντεν 16 (2), Τσάμης 7, Χάγκινς 19