Έμεινε από δυνάμεις... (93-61)

Ο ΑΡΗΣ «πάλεψε» με όλες του τις δυνάμεις απέναντι στον πληρέστερο Ολυμπιακό στο ΣΕΦ γνωρίζοντας την ήττα με 93-61 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΑΚΕ.
Οι «κίτρινοι» φάνηκαν ανταγωνιστικοί για τρείς περιόδους, όμως οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να «ξεφύγουν» στο σκορ και να τελειώσουν την υπόθεση νίκη.
Οι παίκτες του Βαγγέλη Αγγέλου προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ, τα κατάφεραν εν μέρει, όπως στις αρχές της δεύτερης περιόδου (29-25) και στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-54), όμως η έλλειψη δυνάμεων και η πληρότητα του ρόστερ των γηπεδούχων δεν επέτρεψαν στο να διεκδικήσει ο ΑΡΗΣ κάτι παραπάνω.
Ο ΑΡΗΣ στο τελευταίο δεκάλεπτο «βούλιαξε» στη κυριολεξία και με επί μέρους σκορ 32-7 γράφτηκε το τελικό 93-61 και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με τον Ηλισιακό στο «Nick Galis Hall» (Σάββατο 7/12 16:00)

Τα δεκάλεπτα: 29-20, 44-33, 59-54, 93-61

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Πέτγουεϊ 7 (1), Λο 2, Ντάνστον 16, Σπανούλης 12 (1), Παπαπέτρου 2, Σλούκας 10 (2), Λοτζέσκι 6 (1), Μπέγκιτς 14, Πρίντεζης 8, Μάντζαρης 6 (1), Κατσίβελης 6, Αγραβάνης 3

ΑΡΗΣ (Αγγέλου): Μποχωρίδης, Πελεκάνος 15 (1), Γκίκας 8 (2), Χαρίσης 4, Βεζένκοφ 19 (3), Σαρικόπουλος 8, Μούρτος, Αθηναίου 7 (1), Μήτογλου