Τριτσώνης-Νοοτροπία 0-0 ...

H καλή μέρα απο το πρωί φαίνεται που λέει και η σοφή η παροιμία μας...
Το πρωτάθλημα της σούπερ-λίγδας ξεκίνησε με το Οφη-Ατρόμητος (1-1) σε ενα ματς παρωδία
που πολλοί λίγοι θα θέλουν να θυμούνται για τις λιγοστές φάσεις και το...κολλύριο που σίγουρα οι
Κρήτες οπαδοί θα προμηθεύτηκαν μετα τον αγώνα...
Μαζί όμως με τα κολλύρια και τους πυρσούς που άναψαν οι "ασπρόμαυροι" στο πέταλο,θα πρέπει και η σούπερ-λίγδα να τιμωρήσει το παράρτημα του Παναθηναικού με παραδειγματική ευρω-πληρωμή...
Πόσο πάει ο πυρσός...;;;
Πάμε στο δια ταύτα όμως...
Πας Γιάννενα-Αρης 0-0
Στο δεύτερο παιχνίδι της σούπερ-λίγδας και πρίν συμπληρωθούν 4 (!!!) λεπτά ο διαιτητής κ.Τριτσώνης έδειξε τις "διαθέσεις" (και μαζί ολόκληρης της λίγδας) σε μία περίπτωση ορισμού του πέναλτι και φυσικά καί αποβολής του αμυντικού του Πας Κώτσιου.
Το πέναλτι οχι μόνο δε δόθηκε,αλλα....εντάξει,στη σούπερ-λίγδα είμαστε,η υπόθεση των στημένων "ξεθωριάζει",οι φυλακόβιοι πρόεδροι είναι έξω,λεφτά υπάρχουν αλλά οχι παραπάνω απο 4.000.000 ευρώ γιατί η NOVA μας κάνει πλέον κουμάντο και πολλά ακόμα "περίεργα" που συμβαίνουν γύρω μας...
Δοκάρια,ατυχία,φάσεις αλλά...
Ο Αρης στο δεύτερο ημίχρονο ήταν "φάντασμα" του εαυτού του απέναντι σε μια ανύπαρκτη ομάδα και το μερίδιο της "αποτυχίας" μοιράζεται δυστυχώς στη νοοτροπία του ΝΙΚΗΤΗ,αυτή που θα πρέπει να έχει κάθε ποδοσφαιριστής που φοράει πλέον έστω και ημιτελή -λόγω διαφημίσεων- τη κιτρινόμαυρη ριγέ φανέλα!!!