Το ματς της δεκαετίας! (vid)

Εξωπραγματικό παιχνίδι έγινε στο Ρέντινγκ, στο πλαίσιο του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Ρέντινγκ και Άρσεναλ πρόσφεραν μοναδικό θέαμα, με τους "κανονιέρηδες" να επικρατούν με... 7-5 στην παράταση, παρότι στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν να χάνουν με 4-0, ενώ στο 89' το σκορ ήταν 4-2!

Η Ρέντινγκ έκανε πάρτι στο πρώτο μέρος, με το σκορ να έχει διαμορφωθεί στο 37' σε 4-0 (12' Ρόμπερτς, 18' αυτ. Κοσιελνί, 20' Λέιγκερτγουντ, Χαντ 37'). Η Άρσεναλ μείωσε με τον Γουόλκοτ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ σο δεύτερο ημίχρονο εξαπέλυσε αντεπίθεση, ισοφαρίζοντας σε 4-4 χάρη στα τέρματα του Ζιρού στο 64', του Κοσιελνί στο 89' και του Γουόλκοτ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα ίδια και στην παράταση. Ο Σαμάκ διαμόρφωσε το 4-5 στο 103', ο Πογκρεμπνιάκ ισοφάρισε σε 5-5 στο στο 105', για να τάσει η Άρσεναλ στο τελικό 5-7 στις καθυστερήσεις της παράτασης, με τους Γουόλκοτ (121') και Σαμάκ (123').thesporters.com

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα: Λιντς - Σαουθάμπτον 3-0, Σάντερλαντ - Μίντλεσμπρο 0-0 (0-1 στην παράταση), Σουίντον - Άστον Βίλα 2-3, Γουίγκαν - Μπράντφορντ 0-0 (2-4 στα πέναλτι).